Tampoprint – tampotlač

V prvom rade sa používa na značenie plastových predmetov, ale touto technológiou sa dá potlačiť aj drevo, sklo, papier.
Výhodou tampoprintu voči sieťotlači je vyššia kvalita tlače nie len na rovné povrhy.

Sieťotlač – sitotlač

Zvyčajne sa používa pri rozmerovo väčších grafikách s priamou tlačou na daný materiál.
Takmer na všetky druhy propagačných materiálov sa dá aplikovať technológia sieťotlače.

Vyšívanie

Výšivky sa obvykle používajú na označenie niektorých častí textilu, ale aj hotových výrobkov, ako sú tričká, mikiny, čiapky, pracovné odevy. Vyšívanie sa uskutočňuje s profesionálnymi vyšívacími strojmi. Vyšívanie sa robí pomocou vyšívacieho programu. Cena nezávisí od farebnosti, ale od počtu stehov.

Výsek

Tvarový výsek sa robí pomocou výsekovej formy. Vysekávať sa dá z kartónu, lepenky, plastu, papiera ľubovoľný tvar, rôzne veľkosti s krátkym dodacím termínom (ak už je výseková forma hotová). Nápaditý výsek, ohyb môže byť presne tou maličkosťou, ktorá dodá vyseknutému materiálu punc netradičnosti a odlíši ju od konkurencie.

Razba -slepotlač (hĺbkotlač) – reliéfna razba (embosovanie)

Hĺbkotlač (slepotlač) je špeciálnou formou razby do kože (napr. peňaženky, kožené obaly, kľúčenky, diáre) a podobný materiál. Pre túto techniku je charakteristické, že je razba bez fólie. To znamená, že požadovaný motív je na materiál razený pomocou mosadznej raznice bez farby.

Technológia reliéfnej razby umožňuje raziť na materiály ako je koža, koženka a papier. Táto výrobná technológia dodá každému predmetu exkluzívny vzhľad. V tlačiarenskom lise sa pri teplote cca. 120 ° C pretlačí cez štočok fólie. Na realizáciu potlače touto technológiou je potrebné vyrobiť raznicu z tepelne dobre vodivého materiálu, napr. mosadze v tvare motívu loga.

Transferová tlač

Je to druh sieťotlače, kde potlač sa neaplikuje priamo na predmet, ale len sprostredkovane cez prevodný, takzvaný transferový papier. Pomocou nažehlovacieho lisu sa dostane motív na výrobok. Výhodou je, že aplikovať motív možno nie len na rovné plochy. Aplikuje sa hlavne na textil, plast, tričká, dáždniky, čiapky atď.

Naše práce